• נועה פלדמן

חשוב לבצע גיבוי לחנות שלכם – באטסי, באמזון הנדמייד או בכל פלטפורמה אחרת

למה זה חשוב? ▪️ כי הרי לא הייתם רוצים שמסיבה כלשהי כל התכנים שהשקעתם בהם כ"כ הרבה, ימחקו ללא יכולת לאחזר אותם. ▪️ קובץ הגיבוי יכול לשמש ככלי לתיעוד, מעקב ועריכה של שינויים שאתם מבצעים בחנות (טיפ בנושא, בסוף הפוסט).


מה יכולה להיות סיבה לאיבוד/מחיקת התכנים? ▪️ אם בטעות מחקם/דרסתם ליסטינג (קרה לי פעם, לפני המון זמן – רציתי לעשות Copy לליסטינג באטסי, ע"מ ליצור על בסיסו ליסטינג חדש, ובטעות נכנסתי אליו ישירות למצב עריכה. למיותר לציין שקלטתי את זה רק אחרי שעשיתי Publish... 😕). ▪️ אם הפרתם את חוקי הפלטפורמה, וסגרו לכם את החנות.


באיזו תדירות רצוי לבצע גיבוי? ▪️ לפני ואחרי כל שינוי גדול בליסטינגים (כמו הטמעה של מילות מפתח חדשות, עריכת כותרות וכו'). ▪️ אחרי העלאה של מספר ליסטינגים חדשים לחנות. ▪️ ו/או אחת לתקופה.


איך מבצעים גיבוי? 🔸באטסי: Shop Manager --> Settings --> Options --> Download Data --> Download CSV בקובץ שיורד ישנם נתונים רבים, עבור כל אחד מהליסטינגים המוצעים למכירה בחנות, כמו: כותרת, תיאור מוצר, תגיות, מחיר ועוד. שימו לב שבתגיות נוסף קו תחתי (_) במקום רווח בין מילים. אם אתם רוצים להעתיק מהקובץ לליסטינג כלשהו בחנות, זכרו להחליף חזרה את הקו התחתי לרווח.


🔸באמזון הנדמייד: Seller Central --> INVENTORY --> Inventory Reports --> *All Listings Report --> Request Report בטבלה למטה יופיע קובץ להורדה (לעיתים לוקח דקה-שתיים לקובץ להיווצר). * (1) ישנם סוגי דוחות רבים שניתן לבחור מהרשימה. (2) הדוח All Listings Report - מציג את כל הליסטינגים בחנות (פעילים, לא פעילים וכו'). (3) ניתן לקסטם את הדוח כך שיתאים לצרכים שלכם – לבחור אילו עמודות יוצגו בו.


💾 טיפ נוסף – קובץ הגיבוי יכול לשמש לכם גם ככלי נהדר לעריכה וטיוב של ליסטינגים, ומעקב אחרי השינויים. אם, למשל, אתם מעוניינים לערוך כותרות של ליסטינגים, ניתן להוסיף עמודה נוספת בקובץ, ובה לבצע עריכות של הכותרות החדשות. זה גם יאפשר לכם לעקוב אחרי מתי ואילו שינויים ביצעתם.