• נועה פלדמן

כלי חדש באטסי לניתוח חיפושי גולשים

כלי חדש* באטסי - Search Analytics - החושף בפנינו אינפורמציה מעמיקה לגבי מה בעצם גולשים מחפשים באטסי וכיצד הם מוצאים אותנו, איך ואיפה זה מתקשר לליסטינגים שלנו, ואיך זה בא לידי ביטוי ביחסי-ההמרה וההכנסות בחנות.


המידע החדש שופך אור שיבהיר לנו אילו ליסטינגים עובדים טוב ומביאים תנועה ומכירות לחנות, ובאילו ליסטינגים לא יזיק לבצע רענון ושדרוג.

הנתונים אפילו מאפשרים לנו לדעת היכן בממוצע אנחנו מדורגים בתוצאות החיפוש - כך שאם אנחנו עושים תהליך אופטימיזציה לליסטינגים ומילות מפתח, אנחנו יכולים לראות את השיפור בדירוג (בשאיפה 😊) עם הזמן.


עד היום מידע כזה היה זמין לנו רק אם הרצנו קמפיין בחנות, הו-אז היו מוצגים לנו נתונים כמו: מילות המפתח באמצעותן גולשים הגיעו לליסטינג, כמה פעמים הליסטינג נחשף בתוצאות החיפוש, כמה הקלקות היו עליו, וכמה הכנסה הוא סיפק לנו.


הכלי החדש Search Analytics מאפשר כל זאת ועוד – בחינם!


כלי חדש באטסי לניתוח חיפושי גולשים

איפה ניתן למצוא אותו (כרגע בגרסת בטא)? Shop Manager --> Marketing --> Search Analytics

בחלק העליון של המסך מופיעה נוסחה המציגה חישוב כללי של ההכנסה בחנות שהגיעה מתוך חיפושי גולשים באטסי.

בחלק התחתון של המסך, טבלה המפרטת את ביטויי החיפוש הספציפיים בהם גולשים משתמשים בפועל, כמה חשיפה קיבלו ליסטינגים שלנו בתוצאות החיפוש, הדירוג הממוצע של הליסטינגים, כמות ה

כניסות** מתוך תוצאות החיפוש, יחסי ההמרה, ההכנסה*** והליסטינגים שלנו שהופיעו עבור השאילתות.

• הנתונים מוצגים בהשוואה לתקופה המקבילה דאשתקד.


הכלי Search Analytics (או "ניתוח חיפושים". כרגיל, באנגלית זה נשמע יותר טוב) מאפשר לנו להעמיק בניתוח סטטיסטיקות החנות, הסקת המסקנות והאופטימיזציה.

אטסי כתבו שימשיכו לשפר את הכלי לפי הפידבקים שיקבלו. כך או כך, זוהי תוספת מעניינת ואפקטיבית שיכולה לעזור לנו בניהול איכותי וטיוב החנות.

.

* כלי חדש – בפועל הכלי עלה בעבר, אך הורד, כיוון שלא סיפק נתונים מדויקים. כעת, הוא זמין לכלל המוכרים.

** כניסות – צורת החישוב של הנתון Visits שונה מזו שהתרגלנו אליה ב-Stats (תחת: Shop Manager --> Stats).

*** הכנסה – יש לשים לב לעניין טריקי שיכול לבלבל בצפיה וניתוח הנתונים. למשל, אם גולש הריץ שאילתת חיפוש באטסי, קיבל בה את ליסטינג א' שלנו, הקליק עליו, שוטט להנאתו בחנות, ואז רכש את מוצר ב' (סיטואציה מבורכת איך שלא יהיה), בסטטיסטיקות ההכנסה הזו תספר על *ליסטינג א'* ממנו נכנס הגולש אל החנות. עלול להיות מבלבל...