משוב מקיף והדרכה לשיפור חנות

יש רק הזדמנות אחת לעשות רושם ראשוני, וזה נכון במיוחד לקניות באינטרנט. אעזור לכם לשפר את נראות החנות, את המסרים שהיא מעבירה, וליצור בחנות שלכם את חוויית הקנייה המושלמת. הלקוחות שלכם לא יוכלו להפסיק לקנות!

אחרי שנים רבות (מאוד, יש יאמרו יותר מדי) של עבודתי בהייטק, בתחום אבטחת האיכות של תוכנות ומוצרים, יש לי היכולת לראות, לנתח ולהבין מה עובד יותר טוב בחנות שלכם ומה פחות. אסקור לעומק את החנות ואערוך סימולציית חווית לקוח, אחריה, אוכל להציף בפניכם מה מסודר, נכון וברור ומה מצריך תיקון או עדכון. זאת במטרה להפוך את החנות שלכם לנגישה, מהנה ושירותית יותר. השירות כולל בחינת עיצוב החנות והמבנה שלה, תמונות, טקסטים כלליים – About, קטגוריות ועוד, וניתוח מעמיק יותר של 2 מוצרים לדוגמא.


במאמץ קטן יחסית מצידכם, תוכלו לשדרג משמעותית את חווית הגלישה וזרימת החנות. הגולשים שלכם יודו לכם!


בסיום התהליך אפיק עבורכם מסמך משוב מפורט הכולל סקירה של החנות והמלצות לשדרוגים ושיפורים שתוכלו ליישם בחנות באופן עצמאי, בזמנכם החופשי.


אם אתם מעוניינים בניתוח מעמיק יותר, שיכלול גם פגישת מעבר משותף על החנות וצ'קליסט של כל האייטמים בחנות - כך שהאבחון יהווה כלי עבודה מעשי ויישומי - קראו כאן על שירות אבחון מקצועי לחנות תקועה שאני מציעה.


כל השירותים שאני מציעה נבנים ומותאמים במדויק לצרכים העסקיים והאישיים שלכם. צרו איתי קשר ואשמח לבנות עבורכם את חבילת הייעוץ המתאימה לכם ביותר במחיר אטרקטיבי ומשתלם.